ŠPECIALIZOVANÁ CHIRURGICKÁ AMBULANCIA

CHIRURGICKÁ AMBULANCIA

Nemusíte už nikam inam. Naša chirurgická ambulancia s vami vyrieši bežné problémy, ako sú napríklad vybratie znamienok s dermatoskopiou, operácia tumorčekov ako sú gangliomy, lipómy, atheromy. Taktiež robíme operácie šliach ako skákajúce prsty, Dupuytrenova kontraktúra a riešime chronicke nehojace sa rany, vredy na predkolení, dekubity čiže preležaniny, diabetická noha, operácie prsníkov u mužov a mnoho ďaľších. Ozvite sa nám a radi Vám všetko vysvetlíme.

RAZ A NAVŽDY VYRIEŠENÉ

ZNAMIENKA, BRADAVICE, VREDY, ŠĽACHY CHRONICKÉ RANY, ZARASTAJÚCE NECHTY

Drobné chirurgické zákroky, ako odstránenie znamienok, nehojacích sa rán a mnoho dalších nepríjemností u nás citlivo a bezpecne ošetríme a dlhodobo vyliečime.

POMÔŽEME VÁM

MÁTE NIEKTORÝ Z TÝCHTO PROBLÉMOV?

Znamienka, bradavice a kožné útvary

Problémy so znamienkam ako pigmentoivy nevus, bradavice hemangiomy a kožnými útvarmi sa týkajú neobvyklých zmien na pokožke. Znamienka, malé tmavé alebo hnedé škvrny, by mali byť sledované, pretože niektoré môžu byť potenciálne nebezpečné, najmä ak sa menia v farbe, tvare alebo raste. Hlavne po ich odstrannei sa musia odoslat na histologiu na vylucenie melanomu. Bradavice, sú nepríjemné a môžu sa objaviť na rukách, nohách a tvári. Existujú rôzne spôsoby liečby bradavíc. Kožné útvary, ako sú lipomy, fibromy a keratózy, sú obvykle neškodné, ale môžu byť neestetické alebo nepohodlné.

Prečítajte si viac na našom blogu problematike kožných znamienok.

Prečítajte si viac na našom blogu o ambulantnom zákroku.

Chronické - nehojace sa rany

Chronická rana sa nazýva rana ktorá sa nehojí dlhšie ako 6 tyždňov, kedy je narušený normálny reparačný proces hojenia a akútna rana sa tak mení na ranu chronickú. Medzi chronické rany zaraďujeme aj ulcus cruris, dekubit-preležanina, a diabetickú nohu. Pričinou môže byť infekcia primárnej rany na predkolení, plus pridružené ochorenia či základný stav pacienta. Chronická rána prechádza 3 fázami hojenia: a vyžeduje kompexný prístup liečenia a hlavne diagnostiku a liečbuzakladného ochorenia.

Prečítajte si viac na našom blogu.

Vredy predkolenia - ulcus cruris

Vredy na predkolení, alebo ulcus cruris sú vlastne chronické rany kože lokalizované pre predkolení. Pričiny sú rozne. • cievna pričina : arteriálny ulcus a venozny ulcus cruris pri refluxe • neuropatické pri polyneuropatii • diabeticka noha je komplex zmien na koži nôh začínajúce od prstov, kde sú tzv tlakové vredy pri porušení ciev cukrovkou- mikroangiopathia. Pacienti tieto zmeny často necitia lebo majú aj polyneuropathiu, čo je poškodenie nervov • infekčné vredy napr pri Erypelase- Ružienke • chronicke rany pri poraneniach Liečba vredov na predkolení závisí od ich príčiny a môže zahŕňať antibiotiká, chirurgické zákroky na odstránenie odumretého tkaniva, kompresné obväzy a ďalšie terapeutické opatrenia a hlavne vždy liečbu základného ochorenia . Pri ulcus cruris treba ako prvé urobiť cievne vyšetrenie s dopplerom .

Prečítajte si viac na našom blogu.

Zarastajúci necht a nechtové lôžka

Onychokryptóza, alebo zarastajúci necht, je bolestivý proces, často na palcoch nôh, spôsobený nesprávnym strihaním, tesnou obuvou, dedičnosťou alebo mykózou nechtov. Liečba zahŕňa chirurgické ošetrenie a dôraz na prevenciu, správne strihanie a tvarovanie nechtov. Pri zarastených nechtoch je dôležité vylúčiť mykózu, psoriázu a možné nádorové ochorenia. Problémy s nechtovými lôžkami, ako sú zápaly, krvácanie a otlaky, vyžadujú individuálnu liečbu závislú od príčiny a závažnosti, často s lokálnou starostlivosťou, liekmi alebo chirurgickými zákrokmi.

Prečítajte si viac na našom blogu.

Šlachy - lúpavý, skákavý prst

Lúpavý prst,alebo skákavy prst odborne pollux saltans je problém so šlachou v ruke, ktorý môže spôsobiť bolestivé pohyby prsta. Pri tomto stave sa šlacha, ktorá umožňuje prstom ohýbať sa a narovnávať, sa stáva napnutou alebo zápalovou. To má za následok, že prst sa môže zaseknúť v ohnutom alebo narovnanom postavení, čo sprevádza charakteristickými "lúpavými" pohybmi pri pokuse o pohyb. Lúpavý prst môže byť spôsobený rôznymi faktormi, vrátane opakovaného stresu na šlachy, zápalu alebo ochorení spojených so šlachami. Liečba môže zahŕňať odpočinok, fyzikálnu terapiu, anti-zápalové lieky alebo v niektorých prípadoch chirurgický zákrok na uvoľnenie napätia v šlache.

Gynekomastia

Gynekomastia je stav charakterizovaný nadmerným zväčšením mužských prsníkov. Tento problém môže byť spôsobený nerovnováhou hormónov, najmä nadmerným množstvom estrogénu v tele vzhľadom na testosterón. Gynekomastia sa môže vyskytovať u mužov v rôznych vekových skupinách a môže byť dočasná alebo trvalá. Okrem hormonálnych zmien môže byť aj dôsledkom užívania niektorých liekov, obezity, genetických faktorov alebo iných zdravotných problémov. Liečba závisí od príčiny a závažnosti gynekomastie a môže zahŕňať monitorovanie, úpravy životného štýlu, liečbu liekmi alebo chirurgický zákrok, ako je liposukcia alebo odstránenie nadbytočného tkaniva.

Lipomy , atheromy , gangliomy - tumorčeky kože

V koži a podkoží sa vyskytujú nezhubné útvary, ako sú lipómy, atherómy a gangliómy. Tieto útvary sa odstraňujú ambulantne v lokálnej anestézii a podstupujú histologické vyšetrenie podľa potreby.

Prečítajte si viac na našom blogu o lipomoch, atheromoch a gangliomoch.

Prečítajte si viac na našom blogu o ambulantnom zákroku.

Dupytrenova kontraktúra

Dupuytrenova kontraktúra je častá u mužov okolo 50. roku života. Ide o chronické ochorenie ruky charakterizované tvorbou uzlov a pruhov v dlani a na prstoch, vedúce k trvalému ohnutiu prstov. Delí sa podľa postihnutia kĺbov a klinického priebehu na rôzne typy. Príčiny ochorenia nie sú úplne známe, ale zdá sa, že má dedičnú predispozíciu. Liečba sa často vykonáva operačne v lokálnej anestézii odstránením fibrozných pruhov.

Prečítajte si viac na našom blogu.

U NÁS VŽDY VIETE, ČO VÁS ČAKÁ

1

Vstupné vyšetrenie.

2

Komplexná diagnostika.

3

Informovaný súhlas pacienta na zákrok odstránenie kožných útvarov alebo elektrokoagulacia a laser.

4

Ambulantný zákrok. Prečítajte si viac.

5

Kontrolná konzultácia.

Proktovena

Ordinačné hodiny

Pondelok

8:00 — 15:30

Utorok

8:00 — 15:30

Streda

8:00 — 17:00

Štvrtok

8:00 — 15:30

Piatok

8:00 — 12:00

Adresa

Zátišie 5, 831 03 Bratislava

Bezplatné parkovanie je k dispozícii po dobu 3 hodín v nákupnom centre Vivo. Parkovanie na okolitých komunikáciách je rovnako bezplatné. Parkovanie na chodníkoch je zakázané.

Odoberať novinky

Zadajte svoj e-mail a nechajte si pravidelne zasielať naše novinky