Čo vás čaká na prvom vstupnom vyšetrení

Snažíme sa minimalizovať stres z prvého proktologického vyšetrenia, ktorý často pozorujeme u pacientov. V príjemnom rodinnom prostredí centra Proktovena by Dr.Ištok pristupujeme k pacientom citlivo, empaticky a hlavne diskrétne, a tým sa z vyšetrenia stáva už len bežná spomienka.

1

Vstupný rozhovor

Vstupné vyšetrenie prebieha bez špeciálnej prípravy konečníka. V ambulancii je len lekár a pacient. Pri vstupnom vyšetrení v dôvernom rozhovore lekár odoberá anamnézu, pričom sa pýta na príznaky a ťažkosti a doteraz diagnostikované ochorenia čriev a konečníka a iné ochorenia na ktoré sa doteraz liečil.

2

Vyšetrenie

Následne vyšetrenie pokračuje na lôžku, kde pacient leží na ľavom boku s pokrčenými nohami. Vyšetrenie začína pohľadom (s bielym svetlom) na perianálnu oblasť. Nasleduje vyšetrenie pohmatom. Lekár vyšetrí okolie konečníka, ktoré nesmie byť bolestivé.

Pokračuje vyšetrením „per rectum“, kde lekár jemne prstom v gélovej anestéze vnikne do konečníka a vyšetrí análny kanál a časť konečníka do výšky cca 5-8 cm. Pri veľmi bolestivom konečníku lekár vyšetruje konečník v lokálnej anestéze alebo nepokračuje vo vyšetrení „per rectum“.

Prvým vyšetrením je lekár schopný sčasti stanoviť diagnózu a stupeň ochorenia. Pre dokonalejšie stanovenie stupňa ochorenia následne pacientov objednávame na rektoskopiu v druhom termíne, po príprave. V niektorých prípadoch (klinicky jasných) vieme urobiť rektoskopiu aj bez prípravy a tým minimalizovať počet vyšetrení a pacienta hneď objednať na ambulantný operačný zákrok bez hospitalizácia bez celkovej anestézy.

3

Stanovenie diagnózy

Lekár navrhne pacientovi postup liečby s návrhom ceny zákroku, pričom dostane informovaný súhlas na daný zákrok dopredu. V súhlase je podrobne informovaný o príprave, postupe zákroku a o možných komplikáciách. Z vyšetrenie si pacient odnáša lekársky nalez a podpísaný informovaný súhlas lekárom, aby si ho mohol doma v kľude preštudovať.

Pacient na zákrok prinesie:
1. lekársky nález
2. informovaný súhlas, ktorý v deň zákroku na recepcii podpíše

viac o Rektoskopii a príprave viac o príprave pred zákrokom na konečník

prvé vyšetrenie v proktovene by dr.ištok

netreba sa báť

Prvé vyšetrenie
konečníka trvá len
20 minút

Vyšetrujeme
v diskrétnom
prostredí

Vyšetrujeme
empaticky
a citlivo

Vyšetrenie je bez
špeciálnej prípravy
konečníka

Po vyšetrení
spoznáte vašu
diagnózu

Proktovena tím Kontaktujte nás

Pán doktor má doslova liečivé ruky. Vyriešil môj problém s metličkami tak, že sa už nevrátil.

Táňa, 32 rokov

Pochodil som všetky kliniky a nikde mi nevedeli pomôcť. Až pán doktor Ištok správne určil moju diagnózu a vďaka tomu sa mi doslova zmenil život.

Branislav, 46 rokov

Pána doktora Ištoka vrele odporúčam, takého citlivého chirurga len tak nenájdete.

Zuzana, 52 rokov

Pán doktor má doslova liečivé ruky. Vyriešil môj problém s metličkami tak, že sa už nevrátil.

Táňa, 32 rokov
Proktovena

Ordinačné hodiny

Pondelok

8:00 — 15:30

Utorok

8:00 — 15:30

Streda

8:00 — 17:00

Štvrtok

8:00 — 15:30

Piatok

8:00 — 12:00

Adresa

Zátišie 5, 831 03 Bratislava

Bezplatné parkovanie je k dispozícii po dobu 3 hodín v nákupnom centre Vivo. Parkovanie na okolitých komunikáciách je rovnako bezplatné. Parkovanie na chodníkoch je zakázané.

Odoberať novinky

Zadajte svoj e-mail a nechajte si pravidelne zasielať naše novinky