čo vás čaká pri cievnej konzultácií

U nás prebieha naozaj všetko bez stresu a v úplnej pohode. Pri vyšetrení sa k Vám správame citlivo, empaticky a hlavne diskrétne. Uvoľnite sa.

1

Vstupný rozhovor

Vstupné vyšetrenie prebieha bez špeciálnej prípravy pacienta. Pri vstupnom vyšetrení v dôvernom rozhovore lekár odoberá anamnézu, pričom sa pýta na príznaky a ťažkosti, na doteraz diagnostikované ochorenia žil a artérii a iné ochorenia na ktoré sa doteraz liečil. Pýtame sa na rodinny výskyt ochorenia ciev.

2

Vyšetrenie

Vyšetrujeme pacienta najprv v stoji a následne vyšetrenie pokračuje na lôžku. Vyšetrenie začína pohľadom (s bielym svetlom) na kožu dolných končatín, kde si všímame teplotu, farbu kože , pigmentové zmeny a ulcusové-vredové zmeny.

Nasleduje vyšetrenie pohmatom. Vyšetrenie nesmie byť bolestivé. Nasleduje ultrazvukové vyšetrenie farebným dopplerom, ktoré je nebolestivé a lekár na základe toho vypracuje venózny protokol s mappingom žíl a stanovením stupňa chronického žilného ochorenia podľa CEAP klasifikácie. Trvá cca 15-30 min. Vo venóznom protokole sa odmerajú priemery ciev, určí sa reflux a zamerajú patologické vény. Ak sa vyšetrujú artérie dolných končatín pridávame podľa zváženia lekára aj meranie ABI indexov, na základe ktorých určujeme závažnosť nedokrvenie dolných končatín .

3

Stanovenie diagnózy

Po vypracovaní venózneho protokolu sa navrhne pacientovi postup liečby s návrhom ceny zákroku, pričom dostane informovaný súhlas na daný zákrok dopredu. V súhlase je podrobne informovaný o príprave, postupe zákroku a o možných komplikáciách. Z vyšetrenie si pacient odnáša lekársky nález, venózny protokol s mappingom a podpísaný informovaný súhlas lekárom, aby si ho mohol doma v pokoji preštudovať. Pri potrebe dalších vyšetrení artérii vypišeme žiadavku na CT, event MR vyšetrenie, na ktoré sa pacient objedná.

Pacient na zákrok prinesie:
1. lekársky nález
2. venózny protokol
3. informovaný súhlas, ktorý v deň zákroku na recepcii podpíše

prvé vyšetrenie v proktovene by dr.ištok

ešte dnes idete domov

Nie je potrebné
interné
predoperačné
vyšetrenie

Liečime bez hospitalizácie a bez celkovej anestézie

Vyšetrujeme
empaticky
a citlivo

Pacient nemusí byť pred zákrokom nalačno

Po výkone pacient sám bez bolesti odchádza domov

Proktovena tím Kontaktujte nás

Pán doktor má doslova liečivé ruky. Vyriešil môj problém s metličkami tak, že sa už nevrátil.

Táňa, 32 rokov

Pochodil som všetky kliniky a nikde mi nevedeli pomôcť. Až pán doktor Ištok správne určil moju diagnózu a vďaka tomu sa mi doslova zmenil život.

Branislav, 46 rokov

Pána doktora Ištoka vrele odporúčam, takého citlivého chirurga len tak nenájdete.

Zuzana, 52 rokov

Pán doktor má doslova liečivé ruky. Vyriešil môj problém s metličkami tak, že sa už nevrátil.

Táňa, 32 rokov
Proktovena

Ordinačné hodiny

Pondelok

8:00 — 15:30

Utorok

8:00 — 15:30

Streda

8:00 — 17:00

Štvrtok

8:00 — 15:30

Piatok

8:00 — 12:00

Adresa

Zátišie 5, 831 03 Bratislava

Bezplatné parkovanie je k dispozícii po dobu 3 hodín v nákupnom centre Vivo. Parkovanie na okolitých komunikáciách je rovnako bezplatné. Parkovanie na chodníkoch je zakázané.

Odoberať novinky

Zadajte svoj e-mail a nechajte si pravidelne zasielať naše novinky