ŠPECIALIZOVANÁ CIEVNA AMBULANCIA

ŠETRNÁ LIEČBA KŔČOVÝCH ŽÍL A CIEVNYCH OCHORENÍ

Áno, bezbolestne, a bez hospitalizácie. S rešpektom a citlivo. Na Slovensku sme jednotkou v operáciách krčových žil a máme akreditáciu na používanie všetkých metód na liečbu kŕčových žíl. Špecializujeme na diagnostiku a liečbu ochorenia žíl - metličiek, opuchov dolných končatín (lymfedémov), vredov predkolenia (ulcus cruris) a žilovej trombózy. Spolu s našimi odborníkmi vám pomôžeme bojovať so žilovými ochoreniami, ktoré znamenajú viac ako len estetický problém. Nepodceňujte príznaky ako sú opuchy, pocit ťažkých nôh, metličky, kŕčové žily alebo pigmentácie.

NIE STE V TOM SAMI

PROBLÉM SO ŽILAMI TRÁPI KAŽDÉHO DRUHÉHO ČLOVEKA

Problémy s ochorením žíl trápia viac ako 70 % ludí. Postaráme sa o to, aby ste sa zbavili nepríjemností najmodernejšími šetrnými metódami. Ovládame naozaj všetky.

Akreditácia

PROKTOVENA

TU STE SPRÁVNE

Všetky zákroky u nás sú bez hospitalizácie

Všetky zákroky bez predoperačného vyšetrenia

Nemusíte byť nalačno

Sami odšoférujete domov

Kompresné pančuchy a maste sú v cene

Dôležité upozornenie

Dovoľujeme si Vás upozorniť, že naše chirurgické centrum nemá na operácie a výkony uzavreté zmluvy so zdravotnými poisťovňami. Z tohto dôvodu nie sú tieto operácie hradené zo zdravotného poistenia. • Nie je potrebné odporúčanie, resp. mať výmenný lístok od všeobecného lekára. • Prvé, vstupné vyšetrenie, kde sa určí ďalší postup je spoplatnené sumou 390 EUR. • V Proktovene liečime ochorenia konečníka a kŕčových žíl bez hospitalizácie a bez celkovej anestézy, preto nepotrebujeme interné predoperačné vyšetrenie a pacient nemusí byť pred zákrokom nalačno. Po výkone pacient sám bez bolesti odchádza a bez problémov odšoféruje autom domov.

POMÔŽEME VÁM

MÁTE NIEKTORÝ Z TÝCHTO PROBLÉMOV?

Chronické venózne ochorenia C1-C6

Chronické cievne ochorenie (CHVO) spôsobuje krčové žily na nohách s bolesťou a opuchom. Varixy sa delia na rôzne typy podľa veľkosti. Diagnostika a liečba sú určené pri vstupnom vyšetrení, vrátane prevencie žilnej choroby pomocou gymnastiky, venotoník, chirurgických zákrokov a pravidelných ročných kontrol.

Prečítajte si viac na našom blogu.

Metličky – varixy do 2 mm

Metličky na koži, tiež nazývané pavúčikové névy, predstavujú C1 štádium chronického žilného ochorenia. Na liečbu je potrebný komplexný prístup vrátane nosenia kompresívnych pančúch a užívania venotoník. Pravidelné cievne kontroly sú nevyhnutné na sledovanie vývoja a prevenciu recidív.

Prečítajte si viac na našom blogu.

Rekulárne varixy nad 2 mm

Varixy, známe aj ako kŕčové žily, sú rozšírenia žíl na nohách s rôznymi veľkostiami a štádiami. Tieto neestetické prejavy sú súčasťou chronického žilného ochorenia, ktoré vyžaduje komplexnú liečbu, vrátane nošenia kompresívnych pančúch a užívania venotonik. Pravidelné cievne kontroly sú nevyhnutné na sledovanie a prevenciu možných komplikácií a recidív.

Prečítajte si viac na našom blogu.

Reflux a nedostatočnosť VSM, VSP perforatory

Hlavný žilový kmeň sestáva z veľkej stehennej žily (VSM), malej stehennej žily (VSP) a spojok perforátorov. Reflux a insuficiencia týchto žíl vedú k rozšíreniu žil, vnútrožilovému zápalu a príznakom chronického žilného ochorenia, vrátane kŕčových žíl, bolesti a opuchu. Konzervatívna liečba zahŕňa nosenie kompresných pančúch a užívanie venotoník. Pri závažnejších prípadoch nad 5 mm je vhodné zvážiť chirurgický zákrok, pričom moderné ambulantné vnútrožilové techniky umožňujú efektívne a minimálne invazívne riešenie.

Prečítajte si viac na našom blogu.

Opuchy a lymfedémy

Lymfedémy sú opuchy dolných končatín spôsobené hromadením lymfy a tekutin v tkanivách. Existujú dva hlavné typy: primárne (genetické) a sekundárne (spôsobené vonkajšími faktormi). Príznaky zahŕňajú opuch, tuhosť a bolesť. Liečba zahŕňa dekongesciu, kompresné oblečenie, fyzioterapiu a prípadne chirurgické zákroky. Príciny opuchov nôh môžu byť, cievne zo zil , z arterii pre nedokrvení, neurologicke, svalové , pri ochorení srdca, obličiek a pečenie. Na lymfedémy na akútnu fázu používame dvojvrtvovú kompresívnu terapiu a neskor kompresívne pančuchy, ktoré možu byt vyrobené aj na mieru. Dôležité sú aj cviky na žilnú gymnastiku.

Žilové trombózy

Žilové trombózy sú stavy, pri ktorých dochádza k tvorbe krvných zrazenín (trombov) v žilovom systéme tela. Môžu sa vyskytovať v hlbokých žilách (hĺbkové žilové trombózy) alebo v povrchných žilách (povrchové žilové trombózy). Liečba žilových trombóz (HVT a PVT) zahŕňa antikoagulačnú terapiu (krvné zriedidlá) na zastavenie rastu trombu, kompresnú terapiu na zmiernenie príznakov a liečbu základnej príčiny.

Ulcus cruris – vred predkolenia

Ulcus cruris je chronická rana, často spôsobená žilovými ochoreniami či diabetom, vyžaduje komplexnú liečbu. Pre žilové ulcus cruris je dôležitá operačná liečba refluxu na hlavných žilách a kompresná terapia. Pri diabetických nohách spolupracujú cievni chirurgovia, neurologovia a diabetológovia. Liečba závisí od príčiny a môže zahrňovať čistenie rany, vlhkú terapiu, kontrolu infekcie a v prípade potreby chirurgické zákroky. Kompresnú terapiu nesmieme aplikovať u pacientov s artériovým ochorením, aby sme nezhoršili ischémiu.

Prečítajte si viac na našom blogu.

Bolesť dolných končatín

Pacienti sú do cievnych, angiologických ambulancii odoslaný na vyšetrenie pre bolesti noh. Na cievnej, angiologickej ambulancii po dopplerovom -ultrazvukovom a celkovom vyšetrení pacienta zisťujeme či sú bolesti arterálneho alebo žilného pôvodu . Arterie sú cievy, ktoré privádzaju krv od srdca do noh. Žily odvádzaju krv spät z noh cez hlbkový a povrchový systém cez brušné žily do srdca. Pri vylúčení bolesti noh z cievnych príčim odosielma pacientov na dalšie vyšettrnia k neurologom, ortopedom , internistom.

Varixy rúk a cievky na tvári

Varixy, rozšírenia žíl modrej alebo fialovej farby, sa vyskytujú na rukách, nohách a tvári. Rozlišujeme ich podľa veľkosti na perforátory, retikulárne a metličkové žily. Cievky tváre, známe ako metličky, sú malé rozšírené cievy najmä na nose, lícach a čele. Príčiny zahŕňajú genetiku, vek, slnko a hormonálne zmeny. Liečba môže zahŕňať laserovú terapiu, elektrokoaguláciu, skleroterapiu alebo chirurgické zákroky.

Prečítajte si viac na našom blogu.

U NÁS VŽDY VIETE, ČO VÁS ČAKÁ

1

Vstupná konzultácia. Prečítajte si viac.

2

Diagnostika doplerom a mapingom.

3

Liečebný plán.

4

Ambulantný zákrok.

5

Kontrolné konzultácie.

MENŠIE KŔČOVÉ ŽILY A METLIČKY LIEČIME NASLEDUJÚCIMI SPÔSOBMI

I

Ihlová rádiofrekvencia a diodový laser

Neinvazívna estetická procedúra, pri ktorej sa používa kombinácia mikroigiel a rádiofrekvenčnej energie alebo lasera kde teplom sa uzatvára postihnutá žila, čo vedie k zlepšeniu vzhľadu a symptómov kŕčových žíl.

S

Sono sklerotizácia metličiek a varixov do 5 mm (UGFS)

Sono asistovaná sklerotizácia penou je jednou z metód na odstránenie a zmenšenie kŕčových žil. Zákrok sa robí pod optickou kontrolou s prístrojom Veinlite, Veinviewer alebo pod kontrolou ultrazvuku. Injekčne sa vstrekuje pena alebo roztok Aethoxysklerolu drobnou ihlou do rozšírenej cievky – varixu, čím spôsobíme jej následné uzavretie. Konečny efekt je viditeľný o cca 3 týždne.

M

Microflebektómia a Microstripping

SPri technike microflebektómia a microstripping odstraňujú postihnuté žily mikrovpichmi na koži v lokalnej tumescenčnej anestéze. Postihnbuté žilky sa vyberu a vpich sa nezašíva, ale sa ošetrí stripom. Nie je potrebná kompresivna pančucha. Celkový výsledok Varadyho techniky je vitideľný po cca 5 tyžnoch a je velmi dobry bez jaziev.

HLAVNÝ ŽILOVÝ KMEŇ A VÄCŠIE VARIXY LIEČIME NASLEDUJÚCIMI SPÔSOBMI

R

RFA-rádiofrekvencná ablácia na hlavný žilový kmeň - VSM, VSP

Je jednou z vnútrožilových (endovenóznych) techník na odstránenie refluxu povrchových žilových kmeňov v malej alebo veľkej skrytej žile (VSP, VSM) a pri nedostatočnosti spojok. Ako zdroj tepelného uzavretia sa používa radiofrekvenčná ablácia -RFA od firmy F care systems. Nevyžaduje sa hospitalizácia sú bez celkovej anestézie a teda sú šetriace pre pacienta. P zákroku sa nakladá na cca 5-7 dni kompresívna pančucha.

E

EVLA endovenózna laserová terapia na hlavný žilový kmeň - VSM, VSP

Je jednou z vnútrožilových (endovenóznych) techník na odstránenie refluxu. Ako zdroj tepelného uzavretia sa používa laser od firmy Biolitec. Zákrok si nevyžaduje hospitalizáciu, ani celkovú anestéziu. Po zákroku pacient 5-7 dní nosí kompresívnu pančuchu.

F

Flebectomia – stripping

Tento výkon je indikovaný pri točitých varixoch a po opakovaných neúspešných sklerotizáciách, ako aj pri recidíve varixov po vnútrožilových výkonoch. Z mikrorezov sa v tumescenčnej anestézii pod kontrlou ultrazvuku označí a ošetrí žila. Následne sa rana ošetrení stripom a navlečie sa kompresivna pančucha.

M

MWA-Microwave ablacia- uzatvorenie žily mikrovlnami-VSM, VSP

Je jednou z vnuttrožilových (endovenóznych) techník na odstránenie refluxu povrchových žilových kmeňov v malej alebo veľkej skrytej žile (VSP, VSM) a pri nedostatočnosti spojok. Ako zdroj tepelného uzavretia sa používa mikrovlna-mikrovawe ablacia - MWA od fy ECO. Nevyžaduje sa hospitalizácia. Ošetrenie je bez celkovej anestézie. Po zákroku sa nosí cca 5-7 dni kompresívna pančucha.

PREVENCIA A RADY PRE PACIENTOV S KŔČOVÝMI ŽILAMI

Zdvihnite nohy- použite pri tom akúkoľvek dostupnú oporu/ stoličku, vankúš, kreslo.

Používajte pravidelne kompresívne pančuchy- zabraňujú hromadeniu krvi v povrchových žilách.

Noste vhodnú obuv- nenoste topánky na vysokých podpätkoch ani čižmy.

Udržujte si optimálnu hmotnosť- obezita zaťažuje nohy a zvyšuje sa riziko vzniku tohto ochorenia.

Nefajčite.

Doprajte si pravidelnú prechádzku – cvičenie priaznivo pôsobí na návrat krvi z dolných končatín do srdca.

Vyvarujte sa tesného oblečenia, ktoré môže brániť normálnej cirkulácii krvi v žilách.

Vyhýbajte sa situáciám, pri ktorých sa zvyšuje krvný tlak, ako je napríklad dlhodobé státie alebo sedenie.

Obmedzte pobyt v horúcom prostredí, ktorý nepriaznivo pôsobí na návrat krvi do srdca a spôsobuje rozšírenie žíl.

Opatrne s antikoncepčnými tabletkami, ktoré poškodzujú žily.

Proktovena

Ordinačné hodiny

Pondelok

8:00 — 15:30

Utorok

8:00 — 15:30

Streda

8:00 — 17:00

Štvrtok

8:00 — 15:30

Piatok

8:00 — 12:00

Adresa

Zátišie 5, 831 03 Bratislava

Bezplatné parkovanie je k dispozícii po dobu 3 hodín v nákupnom centre Vivo. Parkovanie na okolitých komunikáciách je rovnako bezplatné. Parkovanie na chodníkoch je zakázané.

Odoberať novinky

Zadajte svoj e-mail a nechajte si pravidelne zasielať naše novinky